VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI
 
Vali Mahmut Demirtaş, tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı.
 
Bayramlar; “Mili ve Dini Duyguların ,”Millet” Olma
Şuurunun Kuvvetlendiği Çok Özel ve Önemli Günlerdir
Vali Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramı kutlama mesajında, bayramların barış, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren çok önemli ve özel günler olduğuna dikkat çekti.
 
Vali Demirtaş,  Kurban Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi;
Bayramlar; Sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç neşe ve coşkunun buluştuğu, karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları ve kardeşçe kucaklaştıkları,  milli, manevi ve dini duyguların sevgi ve barışla harmanlandığı “millet olma şuurunun”  kuvvetlendiği çok önemli ve özel günlerdir.
 
Ülke olarak, sınırlarımızın içinde ve dışında huzurumuza kast eden terörle ve teröristlerle mücadeleyi kararlılıkla sürdürdüğümüz bu zorlu süreçte idrak ettiğimiz kurban Bayramı vesilesi ile vurgulamak istiyorum ki;  Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik girişimler, beyhude bir çabadan öteye geçemeyecektir, Milli ve dini duyguları, inançları, örf ve adetleriyle ülkemiz,  daima birlik içinde, iri ve diri olacaktır. Sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı’nın, Milletimizin yüreğine huzur vereceğine, toplumsal dayanışmamızı pekiştireceğine olan inancım tamdır.
 
Vatandaşlarımızın, Kurban Bayramı’nı rahat, güvenli ve huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirtirken, Millet olarak dostluk ve kardeşlik duyguları içinde İdrak ettiğimiz bayram sevinci ve coşkusuyla, sağlık, esenlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşmamızı, kesilen kurbanlar ve edilen duaların kabulünü Yüce Allah'tan diliyorum.
 
Vatan uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına sabır niyaz ediyorum. Aziz Milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Mübarek Kurban Bayramı'nı can-ı gönülden kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”