TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ-SPOR KÜLTÜRÜ VE OLİMPİK EĞİTİM KOMİSYONU BAŞKANI SEYİD BİLAL PORSUN’DAN VALİ DEMİRTAŞ’A ZİYARET
 
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Yönetim Kurulu Üyesi-Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyid Bilal Porsun beraberinde Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adanalı Milli Boksör Turgut Aykaç ve TMOK Üyesi-Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu Üyesi Ramazan Şanıvar ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
 
TMOK Yönetim Kurulu Üyesi-Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyid Bilal Porsun, Adana’nın Çukurova İlçesi’nde 3-5 Ocak 2018 tarihleri arasında 4.- 5. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek “Spor Kültürü Olimpik Eğitim Projesi” hakkında Vali Mahmut Demirtaş’a bilgi verdi.
 
Projenin uluslararası olimpiyat komitesinden ödül aldığını ve desteklendiğini dile getiren TMOK Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Porsun, Türkiye’de 55 il de 2 milyona yakın öğrenciye ulaşıldığını ve bu projeden yararlanan öğrencilerin gelecekte iyi bir sporcu, antrenör, hakem, yönetici ve spor izleyicisi olacaklarını söyledi.
 
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Demirtaş ise, projenin sporun gelişmesine önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirterek, projede görev alan tüm yetkililere teşekkür etti.
 
Vali Demirtaş, ayrıca 1984 yılında Los Angeles'ta düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nda Bronz Madalya kazanan Adanalı Milli Boksör Turgut Aykaç ile yakından ilgilenerek başarı öyküsünü dinledi.