VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI
 
Orta Asya'dan, Balkanlardaki uluslara kadar çok geniş bir bölgede yerel renkler ve etkinliklerle kutlanan Nevruz, her ulusun kendi kültür değerleriyle özdeşleştirip sembolleştirdiği, bahar sevincinin yaşandığı, doğanın dirilişinin coşkuyla karşılandığı bir gündür.
 
Nevruz Bayramı'nın, çok geniş bir coğrafyanın yanı sıra Anadolu'da da son derece köklü ve zengin bir geçmişi vardır.
 
21 Mart’ta doğanın yeniden canlanması, baharın gelişi dolayısıyla kutlanan Nevruz; birlik ve beraberliğin, barışın, kardeşliğin ve dayanışmanın, doğa sevgisi ve yaşama sevincinin, hayata ve birbirimize yeni bir umutla sarılmanın sembolüdür.
 
Nevruz, huzur içinde, kardeşçe ve şenliklerle kutlanması gereken, tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik gibi değerlerin önemini hatırlatan bir bayramdır.
 
Binlerce yıldır, sevinçte tasada birlikte hareket eden, omuz omuza vererek büyük zorlukların üstesinden gelen Aziz Milletimiz, birlik ve beraberlik gücünün ne kadar önemli olduğunu tarihin her döneminde göstermiştir.
 
Aziz milletimiz birlik ve beraberliğe, barışa ve kardeşliğe verdiği önemi bugün ve gelecekte de kararlılıkla sürdürecektir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, sevgi, barış, huzur ve kardeşlik duygularının daima yaşatılmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızın ‘Nevruz Bayramı’nı kutluyorum.