YÜREĞİR BELEDİYESİ'NCE DOĞANKENT MAHALLESİ’NDE YAPTIRILAN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ VE SEMT POLİKLİNİĞİ’NİN AÇILIŞI, VALİ DEMİRTAŞ’IN DA KATILDIĞI TÖRENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
Yüreğir Belediyesi tarafından Doğankent Mahallesi’nde yaptırılan Aile Sağlığı Merkezi, Semt Polikliniği ve 112 Acil Servis Binası’nın açılış töreni, Vali Mahmut Demirtaş’ın da katıldığı törenle gerçekleştirildi.
 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış törenine Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Adana Milletvekilleri Talip Küçükcan ve Mehmet Şükrü Erdinç, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, belediye görevlileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
 
İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer’in açılış konuşmasını yaptığı ve merkezin genel durumu hakkında bilgiler verdiği tören, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın konuşmasıyla sürdü. Başkan Çelikcan yaptığı konuşmada, Yüreğir Belediyesi olarak vatandaşların hizmetlerle buluşmasına büyük önem verdiklerini söyledi ve bugün açılışı gerçekleştiren sağlık merkezinin, Doğankent Mahallesi sakinlerine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
 
Aile Sağlığı Merkezi Ve Semt Polikliniği’nin açılış törenine katılan Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ise konuşmasında, bu hizmetle birlikte, mahalle sakinlerinin önemli bir eksikliğinin giderildiğini söyledi ve emeği geçenleri tebrik etti.
 
Vali Mahmut Demirtaş ise, Doğankent Mahallesi sakinlerinin mübarek Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ederek başladığı konuşmasında, Adana’nın son yıllarda önemli sağlık yatırımlarıyla buluşmasından dolayı hayli mutlu olduğunu belirtti ve bu konuda desteklerini esirgemeyen devlet ve hükümet yetkililerine teşekkür etti.
 
VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, “SEYHAN'DA 150, YÜREĞİR’DE 100 YATAKLI İKİ HASTANE DAHA YAPILACAK"
 
Doğankent Mahallesi’nde yapımı tamamlanan sağlık merkezinin, mahalle sakinlerinin sağlık hizmetleriyle buluşmasında önemli bir eksikliğini gidereceğini kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, Yüreğir’de 100 yataklı, Seyhan’da ise 150 yataklı olmak üzere iki yeni hastane yapım çalışmalarının sürdüğünü, bu hastanelerin de hizmete girmesiyle, Adana’nın sağlık alanında çok önemli bir ivme kazanacağını söyledi.
 
Vali Mahmut Demirtaş’ın, Doğankent Mahallesi’nde gerçekleştirilen sağlık hizmetinden dolayı Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve ekibine teşekkür etmesinin ardından, “7 adet muayene odası, acil müdahale odası, 2 adet laboratuvar, radyoloji odası, 2 adet aşı ve bebek izleme odası" bulunan Doğankent Aile Sağlığı Merkezi, Semt Polikliniği ve 112 Acil Servis Binası’nın açılışı gerçekleştirildi.