ŞEHİT PİYADE SÖZLEŞMELİ ONBAŞI MUHAMMET KOÇ, ADANA ASRİ MEZARLIĞI ŞEHİTLİĞİ’NDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
 
Hakkari ili Şemdinli ilçesi Aktütün beldesinde, iş makinalarının güvenliğini sağlamakla görevli askeri personele yönelik, bölücü terör örgütü mensuplarının gerçekleştirdiği saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Muhammet Koç, memleketi Adana’da toprağa verildi.
 
Öğle saatlerinde Adana Havaalanına getirilen ve şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Mahmut Demirtaş ile askeri ve mülki erkanın karşıladığı Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Muhammet Koç’un naaşı, burada düzenlenen törenin ardından Merkez Camii’ne getirildi.
 
Şehit Muhammet Koç’u son yolculuğuna uğurlamak üzere Merkez Camii’nde düzenlenen törene Vali Mahmut Demirtaş, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın,  Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Fatma Güldemet Sarı, M. Şükrü Erdinç ve Zülfikar İnönü Tümer, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yerel yönetimler, siyasi partiler ile kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehidin ailesi ve yakınları ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
 
Vali Mahmut Demirtaş ile milletvekillerinin, şehidin babası Şakir ve annesi Rukiye Koç'a başsağlığı ve sabır dileyip teselli etmeye çalıştığı törende, Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Muhammet Koç’un naaşı kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlıktaki şehitlikte, okunan dualar ve Kur’an’ı Kerim’den sureler eşliğinde, gözyaşları arasında toprağa verildi.