VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, "GADİR HUM BAYRAMI" KUTLAMA ETKİNLİKLERİNE KATILDI
 
Vali Mahmut Demirtaş, ASDA, AKAD, AKYED, KAYDER ve KARAYUSUFLU Dernekleri tarafından düzenlenen "Gadir Hum Bayramı” etkinliklerine katıldı.
 
Dernek yöneticileri ve üyeleri ile vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Vali Mahmut Demirtaş, vatandaşların Gadir Hum Bayramını Kutladı.
 
Dernek Yöneticileri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın konuşmalarının ardından Vali Mahmut Demirtaş, Merkez Park'ta düzenlenen kutlama etkinliğinde şu ifadelere yer verdi; "Bayramlar, insanların birbirlerine yaklaştığı, küslüklerin kırgınlıkların ortadan kalktığı, birlik ve beraberliğin, muhabbet ve kardeşliğin en üst düzeyde yaşandığı müstesna zaman dilimleridir. Allah Resulü'nün (SAV) Veda Haccı dönüşünde, Gadir-Hum denilen mevkiye ulaştıklarında, Hz. Ali el-Mûrtezâ'nın "Velayet" makamına atandığını bildirdiği inancı doğrultusunda, Hicrî takvime göre Zilhicce Ayı'nın On Sekizinci günü, 1428 yıldır  Gadir-Hum Bayramı olarak kutlanmaktadır. Bugün, dinin kemale erdiği gündür. Bugün, kulların imtihana çekildiği gündür. Bugün, müminlerden söz alındığı gündür. Bugün, şahit ve meşhut günüdür. Bugün, dualar ve hayırlar daha fazla yapılır, yoksullara yardım edilir, küçükler sevindirilir, büyükler mutlu edilir. Kısacası insanın bayrama dair yaşaması ve yaşatması gereken her duygu, doyasıya yaşanır.
 
Kıymetli Hemşerilerim; Her vesile ile, sivil toplum kuruluşlarımızın tertiplediği birlik, beraberlik ve dayanışma programlarına katılıyorum. Bu tip programları fevkalade önemsiyorum. Sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri ve vakıfları; Adana’mızda huzur, güven ve kardeşlik ikliminin geliştirilmesinde, birlik ve beraberliğimizin arttırılmasında en büyük paydaşımız olarak görüyorum. Bu toplantıları, vatandaşlarımızla iç içe olduğumuz, onların istek ve beklentilerine temas ettiğimiz önemli bir platform olarak görüyorum. Bu sayede, hemşerilerimizle fikir alışverişi yapma fırsatı da buluyorum. Kıymetli kardeşlerim, Bu vesile ile, Gadir-Hum Bayramınızı tekrar tebrik ediyorum. Bu etkinliği gerçekleştiren sivil toplum kuruluşlarımızın kıymetli başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Bu güzel bayram gününü bizlerle birlikte paylaşan değerli kardeşlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Allah'a emanet olunuz."
 
Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen ve Zülfikar İnönü Tümer ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın da katılımıyla gerçekleştirilen "Gadir Hum" kutlama etkinliği, birlik ve beraberlik mesajlarının verilmesiyle son buldu.