PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI’NIN 'FİKİR' ÖNCÜSÜ ALİ HAYDAR BOZKURT VALİ DEMİRTAŞ'I ZİYARET ETTİ
 
İlki 2013 yılında gerçekleştirilen ve bu yıl 3-7 Nisan 2019 tarihleri arasında yedincisi düzenlenecek olan "Nisan'da Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı"nın fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt, Vali Mahmut Demirtaş'ı makamında ziyaret etti.
 
Ali Haydar Bozkurt, düzenlendiği ilk yıldan itibaren yoğun ilgi gören karnavalın hazırlık çalışmaları ile gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikler hakkında Vali Mahmut Demirtaş'a ayrıntılı bilgiler verdi.
 
Adana'nın sosyal, ekonomik ve kültürel alandaki zengin potansiyelinin layık olduğu ölçüde değerlendirilip geliştirilmesi ve tanıtımının sağlanmasına yönelik tüm faaliyetlerin destekçisi olmaya devam edeceklerini vurgulayan Vali Demirtaş, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada "Portakal Çiçeği Karnavalı"nın bu yolda önemli katkı sağladığına dikkat çekti.
 
"Adana Lezzet Festivali"nin yanı sıra "Altınkoza Film Festivali", "Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali" ve diğer önemli etkinliklerin kentin imajını pozitif yönde etkilediğini kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, verdikleri bilgilerden dolayı konuğuna teşekkür etti.
 
Ziyaret, karnavala yönelik çeşitli değerlendirmelerin yapılmasının ardından sona erdi.