VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN EŞİ HANIMEFENDİ BEYHAN DEMİRTAŞ "ENGELİN ENGELİM" PROJESİNİN YÜZME ETKİNLİĞİNE KATILDI

 
Vali Mahmut Demirtaş’ın Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş “Güney Adana Kalkınma Programı” kapsamında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Engelin, Engelim" projesi çerçevesinde yüzme eğitimine katılan gençler ile bir araya geldi.
 
Rıza Salih Saray Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen antrenmanlarda engelli sporcularla sohbet eden Hanımefendi Demirtaş, çalışmalar hakkında Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’tan bilgi aldı.
 
Engelli bireylerin spora kazandırılmasının önemine değinin Hanımefendi Beyhan Demirtaş, bedensel engelli bireylerin toplumsal entegrasyonunun güçlendirilmesine spor yoluyla katkı sağlamak amacıyla hazırlanan projeye gösterilen yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını ifade etti.
 
Sağlığın, fiziksel gücün, dayanıklılığın ve sosyalleşmenin sportif aktivitelerle daha iyi seviyelere çıkarılabildiğine değinen Hanımefendi Beyhan Demirtaş, engel türü ve derecesi ne olursa olsun hareket etme ve egzersiz yapmanın bireyin yaşam motivasyonunu arttırdığını dile getirdi.
 
Projeye emek ve destek veren tüm paydaşlara teşekkür ettiğini belirten Hanımefendi Beyhan Demirtaş, toplumun her kesimiyle kucaklaşmaya devam edeceklerini söyleyerek engelli bireylere mutlu, sağlıklı bir hayat temennisinde bulundu.