VALİ DEMİRTAŞ'IN BAŞKANLIĞINDA “SEÇİM GÜVENLİĞİ” TOPLANTISI
 
Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler dolayısıyla “Seçim Güvenliği Toplantısı” gerçekleştirildi.
 
Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve İlçe Emniyet Birimleri yetkilileri katıldı.
 
Seçim güvenliğinin ayrıntılı bir şekilde ele alındığı toplantıda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, “Ülkemizin seçim atmosferini yaşadığı bugünlerde, aynı zamanda on bir ayın sultanı Mübarek Ramazan Ayı’nın manevi havasını da solumaya devam ediyoruz. Öncelikle Ramazan-ı Şerif’in ülkemize ve tüm İslam alemine barış, huzur, bolluk ve bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
 
Ramazan Ayı’nın Adana genelinde huzur ve kardeşlik ortamında geçirilmesi için yoğun mesai harcadıklarını dile getiren Vali Demirtaş, “Yaklaşan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimlerinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapılması için, çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz bu toplantımız da ilimiz genelinde seçim çalışmalarının başladığı günden bu yana ve bugünden seçim sonrasına kadar yürüteceğimiz çalışmaların bir değerlendirmesinin yapılması açısından büyük önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.
 
Vali Demirtaş, vatandaşların özgür iradelerini sağlıklı bir şekilde, herhangi bir aksiliğe ve güvenlik zafiyetine meydan vermeden, sandığa yansıtacak ortamı temin edebilmek için tüm tedbirlerin alındığını, görevli tüm birimlerin, birbirleriyle koordinasyon içerisinde çalışmasını seçim günü ve sonrasında da sürdüreceğini vurguladı.
 
Seçimde görev alacak olan tüm kişilere kolaylıklar ve başarılar dileyen Vali Demirtaş, “Seçimlerin ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
 
Vali Demirtaş başkanlığında gerçekleşen “Seçim Güvenliği Toplantısı” karşılıklı görüş alış verişiyle sürdü.