T.C.
ADANA VALİLİĞİ
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 
 
 
  BASIN BÜLTENİ
 
GELENEKSEL OLMASI PLANLANAN 1. ADANA SAĞLIK FESTİVALİ 14-15-16 MART TARİHLERİNDE TÜYAP FUAR ALANINDA
 
Adana Valiliği bünyesinde yürütülen Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında planlanan 1. Adana Sağlık Festivali’nin 14-15-16 Mart tarihlerinde Tüyap Fuar Alanı’nda gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Festival kapsamında ‘Bu festivalde sağlık var’ sloganıyla halkı sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirmek, bilinçlendirirken etkinliklerin festival havasında geçmesini sağlayarak halkı bu konuda teşvik etmek planlanmaktadır.
 
Festival içeriğinde sağlık ve hastalıklarla ilgili bilgi, söyleşi panellerinin yanı sıra zumba, pilates, yoga, bisiklet kullanımı teşvikiyle ilgili etkinlikler bulunmaktadır. Panellerde genel halk sağlığı, günümüz hastalıkları, bağımlılıkları ile ilgili alanında uzman konuşmacılar eşliğinde bilgilendirme yapılacaktır. Genç katılımcı sayısını artırmak içinde festival dâhilinde fiziksel aktivite ve etkinliklerle panellerimiz desteklenecektir.
 
Bu bağlamda 14-15-16 Mart tarihlerinde Tüyap Fuar Alanı’nda gerçekleşecek festivalimize katılımın ve yaratacağı etkinin büyük olması tahmin edilmektedir.
        
Erişim adreslerimiz;            
www.adana saglikfestivali.com https://twitter.com/Adanasaglikfest
https://facebook.com/adanasaglikfestivali https://instagram.com/adanasaglikfestivali olarak güncellenmiştir.
 
          Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  
 
 
                                                                                                                                                               A D A N A  V A L İ L İ Ğ İ