VALİ DEMİRTAŞ, ORMAN ALANLARINDA TESİS EDİLMİŞ OLAN PİKNİK MESİRE YERLERİ VE ORMAN YANGINLARI İLE İLGİLİ ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİNDEN BİLGİ ALDI
 
Vali Mahmut Demirtaş, orman alanlarında tesis edilmiş olan piknik mesire yerleri ve orman yangınları ile ilgili Orman Bölge Müdürü İsmet Erol’dan bilgi aldı.
 
Adana’da Orman Bölge Müdürlüğü görev alanında 16 faal mesire yeri bulunduğunu ifade eden Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, “Yeni tesis aşamasında 5 adet ve potansiyelini değerlendirdiğimiz 6 adet yer söz konusudur. Mevcutların kapasiteleri tam olarak kullanılması halinde Adanalı vatandaşlarımızın rahat nefes alabileceği mekânlar artacaktır” dedi.
 
 Bu kapsamda mevcut işletmeci durumundaki özellikle belediyelerin ve müstecirlerin mesire yerlerini geliştirmeleri açından, idari tedbirlerin alınacağını dile getiren Orman Bölge Müdürü Erol, vatandaşlar için gerekli ve yeterli kapasitede ormanlık alan olduğunu, buraların verimli bir planlama yapılması halinde mesire yeri ihtiyaçlarının karşılanacağını ifade etti.
 
Çukurova insanının çalışkan ve üretken olduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş ise, vatandaşların dinlenmeye de çok ihtiyaçları bulunduğunu belirterek, bunun da özellikle yeşil alanların fazla olduğu orman içi mesire yerlerinde mümkün olabileceğini, bu nedenle bu tür alanlarımızın düzenli ve sürekli hizmet vermesi gerektiği vurguladı.
 
Vali Demirtaş, Adana’da mesire yerlerinin düzenli ve sürekli hizmet vermesi, kapasitelerinin geliştirilmesi için gerekli çalışmaların ilgili kurum ve kuruluşlar ile müstecirler tarafından değerlendirilmesini takip edeceğini dile getirip, vatandaşların rahat etmesi için gerekli ve yeterli mesire yeri oluşturulması gerektiğini söyledi.
 
Ayrıca Orman yangınlarında bugüne kadar kayda değer bir zarar olmadığı hatırlatan Vali Demirtaş, vatandaşların anız yakmamaları, orman kenarlarında piknik yaparken ateşe dikkat etmeleri konusunda uyararak, orman teşkilatına orman yangınları ile mücadele ve diğer ormancılık faaliyetlerindeki çalışmalarında başarılar diledi.