ŞEHİT ULAŞTIRMA SÖZLEŞMELİ ER METEHAN İNALTEKİN, KABASAKAL MEZARLIĞI ŞEHİTLİĞİ'NDE TOPRAĞA VERİLDİ
 
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit düşen Ulaştırma Sözleşmeli Er Metehan İnaltekin'in cenazesi, dün gece saatlerinde havayoluyla getirildiği memleketi Adana'da defnedildi.
 
Şehit Metehan İnaltekin'in Seyhan Devlet Hastanesi morgundan alınan cenazesi, helallik alınması için ilk olarak Seyhan ilçesine bağlı Yeşilevler Mahallesi'ndeki babaevine getirildi.
 
Şehidin annesi Bahar ve babası Salih İnaltekin ile kardeşlerinin, tabutu başında gözyaşı döktükleri Şehit  İnaltekin'in Türk bayrağına sarılı tabutu, silah arkadaşlarının omuzlarında Sabancı Merkez Camisi'ne getirildi.
 
Buradaki cenaze törenine, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy, Vali Mahmut Demirtaş, milletvekilleri,  Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, protokol üyeleri, askeri ve mülki erkan, şehidin ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.
 
İl Müftüsü Hasan Çınar'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı Kabasakal Mezarlığı'ndaki şehitlikte, Kur-an'ı Kerim'den sureler ve dualar arasında toprağa verildi.