VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI JÜLİDE SARIEROĞLU, KIZILAY'IN İFTARINA KATILDI
 
Türk Kızılay’ı Adana Şubesi’nce, tarihi Taşköprü’de düzenlenen “8. Geleneksel İftar Programı”, Vali Mahmut Demirtaş ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıeroğlu'nun da katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Taşköprü üzerinde Türk Kızılayı  Adana Şubesi tarafından düzenlenen iftar programına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıeroğlu, Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
İftar öncesinde konuşan Bakan Sarıeroğlu, Ramazan bereketinin tüm ülke üzerinde olmasını dileyerek, "Bu güzel buluşmalar, bu birlik, beraberlik, kardeşlik buluşmaları her daim olsun. Türk Kızılayı’nı tebrik ediyorum. Dünyanın birçok yerinde 81 ilde olduğu gibi iftar sofraları kuruyorlar. 10 gün içerisinde 2. Kez Kızılay’ın iftar programına konuk oldum. Her türlü sorunlara, afetlere anında el uzatabilen, yoksullarla dayanışma içerisinde olan, mazlum, mağdur coğrafyalardaki kardeşlerimize bizlerin gönlümüzdeki yardımlaşma ve kardeşlik duygusunu ileten bir kurum olan Türk Kızılayı’nın büyüyerek gelişmesi konusunda bizler de destek olacağız. Yaklaşan Kadir gecesinin mübarek olmasını temenni ediyorum" dedi.
 
Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, iftar programında emeği geçen Kızılay Şube yöneticilerine ve görevlilerine teşekkür ederek, vatandaşların ve tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Ayını tebrik etti.
 
Vatandaşların, yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da kutlayan Bakan Jülide Sarıeroğlu ile Vali Mahmut Demirtaş,  daha sonra vatandaşlarla birlikte oruçlarını açtı.