VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI JÜLİDE SARIEROĞLU İLE BİRLİKTE ÖĞRENCİLERE KARNE DAĞITTI
 
Vali Mahmut Demirtaş, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Aliye İzzetbegoviç İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.  
 
VALİ DEMİRTAŞ’TAN ÖĞRENCİLERE MESAJ;
“SİZLER BİZİM BEŞERİ SERMAYEMİZ, HERŞEYİMİZSİNİZ”
 
Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un da katıldığı törende,  halk oyunları sergileyen öğrenciler tarafından okul bahçesinde karşılanan Vali Demirtaş, sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıttı. Öğrencilerle tek tek sohbet edip, kitap hediye eden Vali Demirtaş, öğrencilerin yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendirmeleri için önerilerde bulundu. Vali Demirtaş, tatilde öğrencilere spor faaliyeti yapmaları ve kitap okumaları konusunda öğüt vererek, “Hem beyninizin dinlenmesi lazım hem de fiziken gelişmek için de spor yapmanız lazım. Sizler bizim en büyük beşeri sermayemiz, geleceğimizsiniz” dedi.
 
Vali Mahmut Demirtaş, Aliye İzzetbegoviç İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninin ardından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun, Adana’da mezun olduğu Gazi Ortaokulu’nda düzenlenen öğrencilere karne dağıtımı törenine katıldı. 1992-1993 yıllarında mezun olduğu okulda bulunmaktan dolayı duygulandığını belirten Bakan Sarıeroğlu, nasıl bir öğrenci olduğunu anlatırken, “Resim dersiyle sıkıntım vardı. Ben matematik, fen ve sosyal konularla alakalıydım” dedi.
 
“BAKAN SARIEROĞLU,” ÖĞRENCİLERİN GÜZEL BİR GELECEKLE BULUŞMALARI İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”
 
Gazi Ortaokulu’nda öğrencilere karne dağıtan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, öğrencilere tavsiyelerde bulundu, sohbet etti. Basın mensuplarının “Jülide Sarıeroğlu nasıl bir öğrenciydi?” sorusuna Bakan Sarıeroğlu, “Karnelerimi hatırlamıyorum. Benim resim dersiyle ilgili bir sıkıntım vardı. Hatırlıyorum, Hülya hoca bende bir iz bırakmıştır. Matematik, fen ve sosyal konularla ilgili benim ilgim alakam vardı. Sonradan açılan bir öğrenciydim ben. Lisede ders konusunda bir atak yaptım” şeklinde yanıt verdi.
 
Öğrencilerin güzel bir gelecekle buluşmaları için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Bakan Sarıeroğlu, “Bütün imkanları seferber ediyoruz. Önümüzdeki dönemlerde AK Parti Adana Milletvekili olarak sizlerle daha sık birlikte olacağız. Bir ablanız olarak bir şeye ihtiyacınız olduğu zaman, canınız bir şeye sıkıldığında her zaman bize ulaşabilirsiniz. Sizlere güzel bir tatil diliyorum. Bol bol dinlenin, tatilin keyfini sürün. Bence tatilde çok fazla da derse bakmayın, kitap okuyun” dedi.
 
Konuşmalarının ardından Bakan Sarıeroğlu, öğrencilere karnelerini dağıttı. Daha sonra öğrencilerle hatıra fotoğraflı çektirdi.