İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN BAŞKANLIĞINDA YAPILDI
 
İl Koordinasyon Kurulu 2018 Yılı 1. Toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleşti.
 
Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya kurul üyelerini oluşturan kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
Toplantının açılışında konuşan Vali Demirtaş, toplantının Adana için hayırlı olması temennisinde bulundu. Geçmiş yıllardaki eksiklerin vakit kaybetmeden tamamlanacağını dile getiren Vali Demirtaş, ‘’Adana için önemli projeler var.  Yatırımlar açısından ciddi atılımlar yapacağız. Umutluyum, önemli olan aramızdaki birlik ve beraberliği korumak. Bu birlik ve beraberliği koruyacağımızı ve daha da güçlendireceğimizi düşünüyorum.” dedi.
 
Kentte yapılacak projeler hakkında bilgiler veren Vali Demirtaş “Ceyhan’da kurulacak olan Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin zemin etüt çalışmalarına başladık.  Projenin yaklaşık maliyeti bugünlerde ortaya çıkacak. Sivil toplum örgütlerimizle bir araya gelip, zemin etüt ihalesini yapıp kısa sürede bitireceğiz. Sonrasında imar çalışmalarına başlayıp alt yapı çalışmalarını yapacağız.   Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi hem Adana hem de ülkemiz için çok önemli bir projedir.’’ dedi.
 
Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi ile ilgili çalışmalara da değinen Vali Demirtaş, ‘’ Çalışmalarda son noktaya gelindi. Önümüzdeki günlerde TOKİ ile yapacağımız protokol ile temelini hep beraber atacağız. Aynı şekilde hazır giyim, tekstil ve gıda organize sanayi bölgeleri ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Tarım İhtisas OSB ile ilgili çalışmalarda da son noktaya geldik. Çevre Bakanlığı’ndan bir yazı bekliyoruz. Amacımız seracılığın Adana’da yapılabileceğini, katma değeri yüksek ürünlerin üretilebileceğini göstermek. Bunun genç girişimcilere örnek olabilecek bir proje olacağını düşünüyorum.’’ şeklinde konuştu.
 
Adana için tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde çalıştıklarına vurgu yapan Vali Demirtaş, ‘’Belediye başkanlarımız, kurum müdürlerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte Adana’yı büyüteceğiz, geliştireceğiz. Bir taraftan terörle mücadele ederken, bir taraftan uyuşturucu ile mücadele ediyor, diğer taraftan da ekonomi ile ilgili büyümeyi de sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.
 
Vali Demirtaş’ın konuşmasının adından toplantı, yatırım programında yer alan projelerin gerçekleştirilme oranları, maliyet ve ödenek tablosunun değerlendirilmesi, projelerde gelinen aşamanın analiz edilmesi, hedeflere ilişkin sunumların yapılması ile katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirmesinin ardından sona erdi.