T.C.
ADANA VALİLİĞİ
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 
 
EYLÜL AYI TRAFİK ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRMESİ İLE İLGİLİ BASIN BÜLTENİ
 
 
Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İI Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2017 yılı Eylül ayı içerisinde toplam 170.007 araç kontrol edilmiştir.
 
Eylül ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.834 araç trafikten men edilmiş, 358 sürücünün ehliyetine el konulmuştur. Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2017 yılı Eylül ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 202 maddi hasarlı, 436 yaralamalı, 7 ölümlü olmak üzere toplam 645 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 702 vatandaşımız yaralanmış. 7 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.
 
Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
 
Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.
 
 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
                                                                                                                                                                           A D A N A  V A L İ L İ Ğ İ