T.C.
ADANA VALİLİĞİ
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 
Sayı   : 43216770                                                                                                                                                                                                                           08/12/2017
Konu : Ekim Ayı Trafik Çalışmaları
Değerlendirmesi
BASIN BÜLTENİ
 
Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2017 yılı Ekim ayı içerisinde toplam 199.642 araç kontrol edilmiştir.
 
Ekim ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 3.023 araç trafikten men edilmiş, 436 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.
 
Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2017 yılı Ekim ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 577 maddi hasarlı, 455 yaralamalı, 9 ölümlü olmak üzere toplam 1.021 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 678 vatandaşımız yaralanmış, 10 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.
 
Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
 
Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’ lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
                                                                                                                                                A D A N A  V A L İ L İ Ğ İ