DÜNYA OFFSHORE ŞAMPİYONASI BAŞLADI
 
UIM Dünya Offshore Class3-225 Şampiyonası’nın 2018 yılı ilk ayağı Seyhan Baraj Gölü’nde Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla başladı.
 
Yarışma öncesi basın mensupları ile bir araya gelen Vali Demirtaş, etkinliğin ilimizde gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
 
Geçtiğimiz yıl 26-27-28 Mayıs tarihlerinde Adana Valiliği koordinasyonunda, Dünya Offshore Şampiyonası’nın düzenlendiğini hatırlatan Vali Demirtaş, ‘’Şampiyona vesilesi ile 2.7 milyondan fazla kişiye basın-yayın yoluyla, ilimizin tarihi ve kültürel zenginlikleri tanıtılmıştır. 2006 yılında Adana Seyhan Baraj Gölü’nde düzenlenen ilk offshore yarışı ile başlayan Adana Yelken Kulübü ve İstanbul Offshore Kulübü işbirliği, bu yıl 4-5-6 Mayıs tarihlerinde UIM Dünya Offshore Class3-225 Şampiyonasının 2018 yılı ilk ayağı kapsamında düzenlenecek yarışlarla sürdürülecek. Şampiyonanın ilk ayağına, Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, ATO, ASO ve AOSB’nin destekleriyle, Adana Yelken Kulübü ev sahipliği yapacak.’’ dedi.
 
Bu yıl Adana’da 7.’si yapılacak offshore yarışlarının, Adanalılarla karnaval havasında eğlenceli bir hafta sonu organizasyonu şeklinde yeniden buluşacağını dile getiren Vali Demirtaş, ‘’Farklı ülkelerden dünyaca ünlü pilotları, Dünya Offshore Şampiyonası’nda Adana’da misafir etmekten büyük bir onur duyduğumuzu özellikle ifade etmek istiyorum. Adana’nın turizm potansiyelinin ortaya çıkmasında ‘Dünya Offshore Şampiyonası’ gibi kentimizin tanıtımına katkı sağlayacak etkinliklerin gerçekleştirilmesinin büyük önem taşıdığını biliyoruz. Adana’yı turizmde üst lige taşımak istiyorsak, bu tip organizasyonların sayılarını arttırmalıyız. Doğal ve tarihi mirasımızı dünya insanlarıyla paylaşmalıyız.’’ dedi.
 
Dünya Offshore Yarışları’nın, 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü 14.00-15.00 saatleri arasında; 6 Mayıs 2018 Pazar günü ise 12.30-13.30 saatleri arasında TRTSPOR’dan canlı yayınla sporseverlere ulaştırılacağını ifade eden Vali Demirtaş, tüm Adanalıları ve çevre illerdeki vatandaşları yarışmayı izlemeye davet ettiğini söyledi.
 
Yelken Kulübü’nde düzenlenen etkinliğe Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Adana Yelken Kulübü Başkanı Ziya Alim Koçer, İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık katıldı.