Türkiye Cumhuriyeti Adana Valiliği - Resmi Genel Ağ Ortamı 29 Mart 2015 Pazar

Valiliğimizi Sosyal Ağlarda Takip Edin

   Duyurular
Batman Araç ve Teçhizat Satışı

2015 YILI SODES UYGULAMALARI BAŞLADI

ŞEHİTLER ANMA GÜNÜ PROGRAMI

15 MART ATATÜRK'ÜN ADANA'YA GELİŞİNİN 92.YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMI

Kilis Asfaltlık Mıcır ve Temel Malzeme Alım İlanı

Kilis Merkez İlçe ve Bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığının "Çeşitli Ebatlarda Boru ve Ek Parçaları Alımı İşi"

   Arama
 

Adana’da Yaşayan Trabzonlular’dan Dayanışma Gecesi

Vali Hüseyin Avni Coş, Adana Trabzonlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ‘Dayanışma ve Kaynaşma Gecesi’ne katıldı.

Sular VİP’te düzenlenen geceye Vali Hüseyin Avni Coş’un yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erhan Güngör, Adana Trabzonlular Derneği Başkanı Ali Rıza Birinci, Trabzonlular ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecede konuşan Adana Trabzonlular Derneği Başkanı Ali Rıza Birinci, Trabzonluların nerede yaşarsa yaşasın, yaşadıkları yere uyum sağladıklarını söyledi.

Trabzonluların özünü, örf ve ananelerini kaybetmediklerine değinen Dernek Başkanı Birinci; “Böyle etkinliklerle bir araya gelerek birlik ve beraberlik içinde dayanışma örneği sergiliyoruz. Bizi yalnız bırakmayarak bu mutluluğumuzu paylaşan başta Sayın Valimize ve tüm Adanalı dostlarımıza ve Trabzonlu hemşerilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Vali Coş ise, geceye katılan tüm konukları el kalbi duygularla selamladığını belirterek; “Bu gecenin birlik ve beraberliğimize, kaynaşmamıza, dayanışmamıza hizmet etmesini temenni ediyorum. Karadenizliler her zaman vatanseverlikleriyle memleketimizin her köşesinde, ülkemizin kalkınması için güzel işlere imza atan insanlardır. Sizlerin şahsında bütün Karadenizli dostlarımızı muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Vali Coş, geceye katılan Trabzonlular ile sohbet ederek, çocukları ile yakından ilgilenip, hatıra fotoğrafı çekildi.

Yerel sanatçıların yer aldığı gecede, konuklar Karadeniz ezgileriyle Adana’da Trabzon havası yaşarken, Vali Coş’a da Trabzonspor atkısı hediye edildi.

 
 
HABERE AİT FOTOĞRAFLAR
 

 

Geri

Sayın Vali'yi Sosyal Ağlarda Takip Edin


adana
 
Eğitime %100 Destek Bilgisayarlı Eğitime Destek Haydi Kızlar Okula
Adana Emniyet Müdürlüğü İl Jandarma Komutanlığı Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adana Sağlık Müdürlüğü Bimer İşkur trt AB Bürosu Tüik Çukurova Teknokent

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Adana Valiliği tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2013 ©

T.C. Adana Valiliği Döşeme Mah. Karaisalı Cad. Yeni Valilik Binası Seyhan/ADANA
Telefon: (0322) 459 27 43