Türkiye Cumhuriyeti Adana Valiliği - Resmi Genel Ağ Ortamı 26 Kasım 2015 Perşembe

Valiliğimizi Sosyal Ağlarda Takip Edin

   Duyurular
Adana İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfi Mütevelli Heyeti Üye Seçimi İlanı

2015 YILI 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ MÜDÜRÜ UNVANI İÇİN KESİN OLMAYAN SÖZLÜ SINAV SONUÇ LİSTESİ

2015 YILI ŞUBE MÜDÜRÜ UNVANI İÇİN KESİN OLMAYAN SÖZLÜ SINAV SONUÇ LİSTESİ

Avukat Alımı Sözlü Sınav İlanı

Konya Valiliği Altın Kalp Münacat ve Na't Yazma Yarışması

CUMHURİYET BAYRAMININ 92. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMI

   Arama
 

 

Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu’nun, 11. dönem mezunları düzenlenen törenle, diplomalarını aldı.

Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Vali Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı,  İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Koç, emniyet mensupları, mezun olan polislerin aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Nuri Ateş,  11'nci dönem mezuniyet töreninde 218 öğrencinin diploma almaya hak kazandığını bildirdi.

Polislik mesleğine adım atan mezunlara, görevlerinde başarılar dileyen Vali Coş ise, kamu düzeni ile vatandaşların  can ve mal güvenliğinin sağlanmasında polisin çok önemli bir görev üstlendiğini vurguladı.

Düşünce ve ifade hürriyetinin aşılıp, şiddete başvurulması, polise taş atılması, sopa ile saldırılması ve bütün bunlar yapılırken şanlı, şerefli Türk Bayrağı'nın istismar edilmesi tablolarına tahammül etmenin mümkün olmadığını dile getiren Vali Coş, "Şehitlerimizin aziz kanından rengini alan şanlı bayrağı üzerine dolayarak polise taş atmak,  hatta yetinmeyip çatılardaki kiremitleri polisin üzerine atmak vatanseverlik değil, iyi niyetli bir davranış değil.  Türk Bayrağı'nı şanla, şerefle yurdun dört bir yanında dalgalanmasını sağlayan en önemli kurumlardan ve anayasal haklarımızın teminatı olan kurumlardan birisi olarak şanlı, şerefli polis teşkilatımıza karşı bir takım iyi niyetli olmayan insanların yaptığı kışkırtmalara değerli vatandaşlarımızın itibar etmemelerini de önemle tavsiye ediyorum" dedi.  

Konuşmasında, son günlerde yaşanan protesto olaylarına da değinen ve gösteri yaparken şiddeti kullanmanın demokratik bir hak olmadığının altını çizen Vali Coş, "Şiddetin başladığı yerde hak hukuk biter. Kanunsuzluk, kaos başlar. Bundan da hukuk düşmanları, demokrasi düşmanları istifade eder. Dolayısıyla herkesin dikkatli olması, duyarlı olması, sağduyulu olması gerek. İnsanların hukukun yanında, demokrasinin yanında ve bu kavramların savunucu olan Türk Polis Teşkilatı'nın, Türk Jandarma Teşkilatı'nın yanında olması esastır. Bayrağımızın teminatı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin teminatı şanlı şerefli silahlı kuvvetlerimizle birlikte Türk Polis Teşkilatı'dır. Bundan dolayı göz bebeğimiz olan bu teşkilatlarımızı rencide etmek, haksız bir şekilde eleştirmek, saldırıya maruz bırakmak, teşkilat mensuplarının moral ve motivasyonlarını bozmak hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Herkesin dikkatli, ölçülü ve sağduyulu olması lazım" şeklinde konuştu.

Vali Coş, 2012-2013 yılı 11. dönem birincisi Ahmet Yasin Yılmaz'a ve dereceye giren öğrencilere diplomalarını verdi.

Tören, 218 yeni mezun polisin, yemin etmesinin ardından resmi geçit töreni ile son buldu.

 

Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu’nda Mezuniyet Töreni.

 
 
 

 

Geri

Sayın Vali'yi Sosyal Ağlarda Takip Edin


Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Tanıtım Filmi
adana
 
Eğitime %100 Destek Bilgisayarlı Eğitime Destek Haydi Kızlar Okula
Adana Emniyet Müdürlüğü İl Jandarma Komutanlığı Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adana Sağlık Müdürlüğü Bimer İşkur trt AB Bürosu Tüik Çukurova Teknokent

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Adana Valiliği tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2013 ©

T.C. Adana Valiliği Döşeme Mah. Karaisalı Cad. Yeni Valilik Binası Seyhan/ADANA
Telefon: (0322) 459 27 43