Türkiye Cumhuriyeti Adana Valiliği - Resmi Genel Ağ Ortamı 30 Kasım 2015 Pazartesi

Valiliğimizi Sosyal Ağlarda Takip Edin

   Duyurular
Adana İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfi Mütevelli Heyeti Üye Seçimi İlanı

2015 YILI 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ MÜDÜRÜ UNVANI İÇİN KESİN OLMAYAN SÖZLÜ SINAV SONUÇ LİSTESİ

2015 YILI ŞUBE MÜDÜRÜ UNVANI İÇİN KESİN OLMAYAN SÖZLÜ SINAV SONUÇ LİSTESİ

Avukat Alımı Sözlü Sınav İlanı

Konya Valiliği Altın Kalp Münacat ve Na't Yazma Yarışması

CUMHURİYET BAYRAMININ 92. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMI

   Arama
 

Vali Hüseyin Avni Coş, Türkiye'nin ilk karnavalı olan Adana'daki "Portakal Çiçeği Karnavalı" kapsamında, İstanbul’dan gelen gazeteciler ve sanatçılar için düzenlenen kahvaltıya katıldı. 

Adanalı ünlü Gazeteci Ayşe Arman, Yönetmen Nebil Özgentürk, Sinema Yapımcısı Arif Keskiner ve Oyuncu Levent Özdilek, hemşerileriyle buluşup, hasret giderdi.

Davetlilerin yanı sıra Adanalı kadın çiftçilerin de katıldığı kahvaltıda konuşan Vali Coş, karnavalın herhangi bir resmi kurumun şemsiyesi altında yapılmadığını belirterek, "Portakal çiçeği sevgiyi, dostluğu simgeleyen, Adana dışında yaşayan Adanalıların da burada buluşmasını sağlayan, Adana'nın sahip olduğu değerleri, yansıttığı renkleri tüm Dünya'ya tanıtmak açısından hayli yararlı olacak önemli bir çalışmadır" dedi. 

Vali Coş, karnavalın halka ve tüm Adana'ya mal olacağına, bu karnavalın sahiplenilip, benimseneceğine ve gelenekselleşeceğine inandığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Karnavalın fikir öncüsü olan Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt ise karnavalın bir sevgi hareketi olduğunu ifade ederek, "Çok kısa sürede bu kadar kişiye duyurmayı başardığımız Portakal Çiçeği mucizesini görmeye gelenlerin, sokakları portakal çiçeği kokan Adana'nın keyfini yaşayacaklarını ümit ediyoruz" diye konuştu. 

Gazeteci Ayşe Arman da "Burada dostlarla birlikte olmak güzel. İnşallah karnaval daha çok büyük ve daha çok güzelleşir" şeklinde konuştu.

Basın toplantısının ardından Vali Coş, Gazeteci Ayşe Arman'a minyatür mandalina ağacını armağan etti.

Gazeteci Ayşe Arman, yaklaşık 50 santimetrelik, üzerinde meyveleri bulunan minyatür mandalina ağacının, aldığı en anlamlı hediyelerden biri olduğunu söyledi.

 

 

 
 
 

 

Geri

Sayın Vali'yi Sosyal Ağlarda Takip Edin


Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Tanıtım Filmi
adana
 
Eğitime %100 Destek Bilgisayarlı Eğitime Destek Haydi Kızlar Okula
Adana Emniyet Müdürlüğü İl Jandarma Komutanlığı Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adana Sağlık Müdürlüğü Bimer İşkur trt AB Bürosu Tüik Çukurova Teknokent

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Adana Valiliği tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2013 ©

T.C. Adana Valiliği Döşeme Mah. Karaisalı Cad. Yeni Valilik Binası Seyhan/ADANA
Telefon: (0322) 459 27 43