Türkiye Cumhuriyeti Adana Valiliği - Resmi Genel Ağ Ortamı 30 Mart 2015 Pazartesi

Valiliğimizi Sosyal Ağlarda Takip Edin

   Duyurular
Batman Araç ve Teçhizat Satışı

2015 YILI SODES UYGULAMALARI BAŞLADI

ŞEHİTLER ANMA GÜNÜ PROGRAMI

15 MART ATATÜRK'ÜN ADANA'YA GELİŞİNİN 92.YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMI

Kilis Asfaltlık Mıcır ve Temel Malzeme Alım İlanı

Kilis Merkez İlçe ve Bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığının "Çeşitli Ebatlarda Boru ve Ek Parçaları Alımı İşi"

   Arama
 

Adana'daki incelemelerini sürdüren Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç, Atlıspor Binicilik Tesisleri, Durgunsu Sporları Tesisleri ve Kredi ve Yurtlar Kurumu'nu da ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2013 Akdeniz Oyunları kapsamında iki dominant branşın müsabakalarının Adana'da yapılacağını, bunlardan birisinin binicilik, diğerinin ise durgun su sporları olduğunu söyledi.  

Dünyanın sayılı, listelenmiş yarış atlarının yakında Adana'ya geleceğine dikkati çeken Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Adana Atlıspor Kulübü'ne ait tesisleri yeni baştan inşa ettiklerini, Çukurova Üniversitesi kampüs alanı içinde kalan gölet alanda durgun su sporları için de yeni tesisler inşa edildiğini vurguladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Çukurova Üniversitesi kano ve kürek parkurundaki incelemeleri sırasında, durgun su sporları alanında olimpiyata yönelik branşlarda tarih yazacak sporcuların buradan yetiştirileceğini belirterek, "Durgun su sporlarında çok sayıda madalya dağıtılıyor ancak, maalesef Türk sporcular bu branşlarda bugüne kadar pek kayda değer başarı ortaya koyamadılar. Belki Çukurova Üniversitesi kampüsünde yapılan yatırım bu alanda yeni nesil gençlerimizin yetişmesine yönelik çok önemli altyapı ihtiyacının karşılanmasına imkan sağlayacak" dedi.

Ardından kampüs alanı içindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait Adana Kız Öğrenci Yurdu'nda incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a halk oyunları ekibi tarafından gösteri sunuldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, burada yapımı süren yeni yurt inşaatını inceleyerek, yurtta kalan öğrencilerle bir araya geldi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geri

Sayın Vali'yi Sosyal Ağlarda Takip Edin


adana
 
Eğitime %100 Destek Bilgisayarlı Eğitime Destek Haydi Kızlar Okula
Adana Emniyet Müdürlüğü İl Jandarma Komutanlığı Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adana Sağlık Müdürlüğü Bimer İşkur trt AB Bürosu Tüik Çukurova Teknokent

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Adana Valiliği tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2013 ©

T.C. Adana Valiliği Döşeme Mah. Karaisalı Cad. Yeni Valilik Binası Seyhan/ADANA
Telefon: (0322) 459 27 43