Türkiye Cumhuriyeti Adana Valiliği - Resmi Genel Ağ Ortamı 01 Kasım 2014 Cumartesi 09:46

Valiliğimizi Sosyal Ağlarda Takip Edin

   Duyurular
Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar Projesi Fikir Kampı 24 -30 Kasım 2014 tarihinde Adana’da gerçekleştirilecek

Vali Yardımcıları Görev Dağılımları

Çocuklara Çakmak ve Çakmak Gazı Satışının Yasaklanması

Kayseri Defterdarlığı Personel Müdürlüğü Enerji Alım İhalesi

Adana Valiliği Çocuklara Şehirlerarası Yolcu Bileti Satışı Hakkında Yönerge

Sulama Kanalı, Baraj Gölü ve Nehirlerde Boğulma Olaylarının Önlenmesi Hakkında Karar

   Arama
 

         Valimiz Sayın Hüseyin Avni COŞ, Adana Büyükşehir Belediyesi  Hayvan Barınağı'nı ziyaret etti.

         Barınağı gezerek incelemelerde bulunan Valimiz Sayın Hüseyin Avni COŞ, Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Genel Sekreteri Nesrin ÇITIRIK'tan bilgi aldı.

         Burada konuşan Valimiz Sayın Hüseyin Avni COŞ, "Türk toplumu bu konuda da dünya milletlerine örnek olmuştur. Geçmişte çok önemli örnek çalışmalar yapmış, göçmen kuşların sahiplenilmesinden, sahipsiz hayvanların bakımına kadar,  çeşitli hayır işleriyle meşgul olacak vakıflar kurmuş, bunun için gelirler tahsis etmiş bir milletin torunları olarak, atalarımızın geçmişte önem verdiği,  hassas olduğu bir konuda, bu günde üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmamız gerekiyor. Bu aynı zamanda yasal bir zorunluluk; bu gün burada incelediğimiz hayvan barınağının Büyükşehir Belediyemizin çok güzel bir şekilde işlettiğini, burada özellikle hayvanların kısırlaştırılması ve bakımlarının yapılması konusunda örnek bir çalışma yapıldığını memnuniyetle yerinde görerek, öğrenme imkanı buldum. Bundan ötürü Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı'nın şahsında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. DOHAYKO'nun da bir sivil toplum kuruluşu olarak bu çalışmalara destek olması da takdire şayandır, kendilerini tebrik ediyorum. Bu güzel çalışmalarının ilimizde her yörede artarak  devam etmesini temenni ediyorum" dedi.

         Ziyarette, Valimiz Sayın Hüseyin Avni COŞ'un yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni ALDIRMAZ ve DOHAYKO Yöneticileri de hazır bulundu.

 

 

 

 

 

Geri

Sayın Vali'yi Sosyal Ağlarda Takip Edin


adana
 
Eğitime %100 Destek Bilgisayarlı Eğitime Destek Haydi Kızlar Okula
Adana Emniyet Müdürlüğü İl Jandarma Komutanlığı Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adana Sağlık Müdürlüğü Bimer İşkur trt AB Bürosu Tüik Çukurova Teknokent

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Adana Valiliği tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2013 ©

T.C. Adana Valiliği Döşeme Mah. Karaisalı Cad. Yeni Valilik Binası Seyhan/ADANA
Telefon: (0322) 459 27 43