“26. KADINLAR CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI MÜSABAKASI” ADANA’DA OYNANACAK
 
Adana’da 10 Ekim 2018  Çarşamba akşamı saat 19.00'da ASKİ Atatürk Spor Salonu’nda, Fenerbahçe ile Hatay Büyükşehir Belediyespor Bayan Basketbol takımları arasında “26. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası Müsabakası” oynanacak. Maç öncesinde düzenlenen basın toplantısına Vali Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan ve Federasyon üyeleri katıldı.
 
Basın toplantısında; Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan,  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Vali Mahmut Demirtaş konuşma yaptı.
 
Vali Mahmut Demirtaş konuşmasında; sporun dünyada ve ülkemiz genelinde, geniş kitleleri bir araya getiren, dostluk ve rekabetin harmanlandığı çok önemli toplumsal bir olgu olduğunu belirtirken spor müsabakalarının düzenlendikleri kentin sosyal yaşantısına ve tanıtımına da çok önemli katkılar sağladığını söyledi.
 
Sözlerine karşılaşmanın barış, dostluk ve kardeşlik içinde geçmesi için gerekli tüm önlemleri aldıklarını söyleyerek devam eden Vali Demirtaş, bayan basketbol liginde ülkemizin iki güzide temsilcisi olan Fenerbahçe ve Hatay Büyükşehir Belediyespor takımlarının oyuncularına, antrenörlerine ve yöneticilerine başarılar diledi.
 
Vali Demirtaş, basın toplantısı ve bu önemli karşılaşma aracılığıyla, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en içten saygı ve hürmetlerini arz ederken Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu’na, canlı yayın dolayısıyla TRT Genel Müdürüne ve Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkürlerini iletti.
 
 Vali Mahmut Demirtaş,  basketbol şölenini izlemek üzere 10 Ekim 2018, saat 19.00’da Adana ASKİ Atatürk Spor Salonu’na tüm halkı davet edip basın toplantısına katılan herkese teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.
 
İki takımın da temsilcilerinin sahneye davet edilmesinin ardından, takımların antrenör ve kaptanları konuşma yaptıktan sonra basının soruları cevaplanarak toplantı sona erdi. Ardından Vali Mahmut Demirtaş müsabakanın oynanacağı ASKİ Atatürk Spor Salonuna giderek incelemelerde bulundu.