VALİ DEMİRTAŞ “ÇUKUROVA 11. KİTAP FUARI”NIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ
 
Adana'da bu yıl 11’incisi düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı, 500 yazar, çizer ve şairin katılımıyla kapılarını ziyaretçilerine açtı.
 
TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılışına Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Tamer Dağlı, İbrahim Özdiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kamu kuruluşu temsilcileri, oda başkanları, yazarlar ve çok sayıda davetli katıldı.
 
"KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞININ GELİŞMESİ LAZIM"
 
Vali Mahmut Demirtaş açılışta yaptığı konuşmada "Okumak insanları aydınlatıyor, ufkunu açıyor, dünyasını değiştiriyor. Bazen 5-6 yaşında bir çocuğa bir kitap verirsiniz, o çocuğa yön verir. Dünyasını zenginleştirir ve hayatını onun üzerinde yürütür” dedi.
 
Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmak için mutlaka kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi gerektiğine işaret eden Vali Demirtaş, “Kitap fuarları da bunun için bir araçtır" diye konuştu.
 
Vali Mahmut Demirtaş, konuşmasının ardından beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Çukurova 11.Kitap Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdi.
 
Stantları gezerek yayınevlerinden bilgi alan Vali Demirtaş, fuarda emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.
 
14 Ocak Pazar gününe kadar kitapseverlerin ziyaretine açık olacak fuarda, imza günlerinin yanı sıra panel, söyleşi, sergi ve dinletilerden oluşan 80 kültür etkinliği gerçekleştirilecek.