VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ'IN "ZAFER HAFTASI" MESAJI
 
 
"Anadolu topraklarını 'vatan' ve 'yurt' yapan 1071 Malazgirt Zaferi, Türk Milleti için çok önemli  bir milattır.
 
26 Ağustos 1071'de, 947 yıl önce, Sultan Alparslan'ın liderliğinde elde ettiği Malazgirt Zaferi ile  Anadolu'da Türk milletinin kutlu yürüyüşü başlamıştır.
 
Milletimiz bu kutlu ve şanlı yürüyüşünü, bin yıldır inanç ve kararlılıkla  sürdürmektedir. 15 Temmuz Destanı, milletimizin yüzlerce yıldır sürdürdüğü şanlı yürüyüşün, tarih boyunca elde ettiği zaferlerin son halkasıdır.
 
İçinde bulunduğumuz Zafer Haftası"nda, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıldönümü ile 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da, İstiklal mücadelemizin destansı bir zaferle taçlandığı "Büyük Taarruz"un 96.yıldönümünü milletçe gururla kutluyoruz.
 
Tarihimizdeki tüm büyük zaferlerde milletimizin gösterdiği azim ve kararlılık, istiklalimiz ve istikbalimiz için mücadele ederken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağımızın,  bu topraklardaki kutlu yürüyüşümüzün ilelebet süreceğinin somut bir kanıtıdır.
 
Ülkemizi ve milletimizi her türlü saldırı ile bölmek ve parçalamak isteyen iç ve dış mihraklar, hain emellerine asla ulaşamayacaklardır.
Milletimiz şer odaklarına gerekli yanıtı geçmişte vermiştir, bugün ve gelecekte de verme azim ve kararlılığındadır. Milletimiz, milli birlik ve dayanışma içerisinde ülkemiz üzerinde oynanan her türlü oyunu bertaraf edecektir.
 
"Zafer Haftası" Dolayısıyla, Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.
 
Bu "Gurur Haftası"nda, kahraman ecdadımızın izinde, aynı inançla vatanımızı, milletimizi koruyan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına ve vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyor, milletimizin her ferdini muhabbetle selamlıyorum.