VALİ DEMİRTAŞ VE EŞİ HANIMEFENDİ BEYHAN DEMİRTAŞ’TAN, ÖZEL HALK OTOBÜSÜ SÜRÜCÜSÜNÜN ZORLA PARA İSTEDİĞİ ŞEHİT ANNESİNE ZİYARET
 
Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Yüreğir ilçesi Kozan Yolu’nda meydana gelen olayda, ücretsiz ulaşım kartı varken özel hak otobüsleri sürücüsünün kötü muamelesine maruz kalan şehit annesi Zübeyde Tura’yı evinde ziyaret etti.
 
Vali Demirtaş, “Şehit Ailelerine Yönelik Bu Tür Saygısızca Davranışlar Asla Kabul Edilemez
 
Bingöl- Elazığ karayolunda 1993 yılında bölücü terör örgütü mensuplarınca şehit edilen 33 silahsız askerden biri olan Mehmet Tura’nın annesi olan Zübeyde Tura’yı evinde ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, vatan ve millet için, bayrak için, ülkenin bek’ası için canlarını veren tüm şehitleri rahmet ve şükranla andıklarını, şehit ailelerine yönelik art niyetli davranış ve yaklaşımlarının asla kabul edilemez olduğunu belirtti.      
 
Şehit Annesinden Vali Demirtaş’a Teşekkür
 
Şehit annesi Zübeyde Tura’ya, ücretsiz ulaşım hakkı olduğu halde ısrarla para isteyen halk otobüsü sürücüsünün yaptığı saygısızlıktan büyük üzüntü duyduğunu kaydeden Vali Demirtaş, sürücünün yakalanarak gözaltına alındığını ve adli mercilerce hak ettiği cezanın mutlaka verileceğini ifade etti.
 
Vali Mahmut Demirtaş’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden şehit annesi Zübeyde Tura ise, şehitlerin bu ülke için, bu ülke insanları için can verdiğinin unutulmaması gerektiğine dikkat çekti ve bir daha bu tür olayların asla yaşanmamasını, şehit ve gazi ailelerine hak ettikleri saygının gösterilmesini istedi.
 
Vali Demirtaş, “ Özel Halk Otobüslerine, 2017 Yılında Yapılan Ödeme Tutarı 4 milyon 149 bin TL.”
 
Özel Halk Otobüslerine, şehit yakınlarının ücretsiz ulaşımlarının sağlanması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca aylık otobüs başına 750 TL ödendiğini, 2017 yılında Adana genelindeki Özel Halk Otobüslerine ödenen toplam tutarın 4 milyon 149 bin TL. olduğunu kaydeden Vali Demirtaş’ın, kendisine sahip çıkan herkese teşekkür eden şehit annesi Zübeyde Tura’yı ziyareti, şehit ve gazi ailelerinin daima yanlarında olacaklarını vurgulamasıyla son buldu.