VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN EŞİ HANIMEFENDİ BEYHAN DEMİRTAŞ, HASTA VE HASTA YAKINLARINI EVLERİNDE ZİYARET ETTİ
 
Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, “Güney Adana Kalkınma Programı” kapsamında Adana İl Müftülüğünce düzenlenen “İyilikte Bir-İz” projesine destek vermek üzere hasta ve hasta yakınlarını evlerinde ziyaret etti.
 
“İyiliği yaygınlaştırmak, iyiliğe olan farkındalığı arttırmak, iyilik yapmayı teşvik etmek ve gündemin ilk sıralarında iyilik haberlerinin yer almasını sağlamanın yanı sıra Güney Adana’da yaşayan bireyler arasındaki toplumsal bütünleşme, kardeşlik ve dayanışma konularında farkındalık oluşturmayı” amaçlayan proje kapsamında ilk olarak Şehit Duran Mahallesi’nde ikamet eden diyaliz hastası Aliye Günsel’i evinde ziyaret etti.   
 
Ziyareti sırasında Aliye Günsel’e acil şifalar temennisinde bulunan Hanımefendi Beyhan Demirtaş, hasta ve yardıma muhtaç vatandaşlar ile ailelerinin daima yanlarında olacaklarını, ihtiyaçların karşılanması noktasında ellerinden gelen yardım ve çabayı göstereceklerini söyledi.
 
Hanımefendi Beyhan Demirtaş, hasta ziyaretinde bulunduğu Aliye Günsel’in ardından sırasıyla Yenibey Mahallesi’nde ikamet eden bedensel ve zihinsel engelli Sibel Adıyaman, Barbaros Mahallesi’nde ikamet eden yüzde 90 engelli raporlu Mehmet Şerif Çelik, Şehit Duran Mahallesi’nde ikamet eden yatalak hasta Rahime Kuşçu ve Messure Çakır’ı evlerinde ziyaret etti.
 
Sağlık durumları ve tedavi süreçleri ile ilgili bilgiler aldığı hastalarla ve hasta yakınlarıyla bir araya gelen ve Allah’tan şifa dileyen Hanımefendi Beyhan Demirtaş, ziyaret ettiği evlerdeki çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.
 
Hasta ve hasta yakınlarının ziyaretinden ve duyarlılığından dolayı teşekkür ettikleri Hanımefendi Beyhan Demirtaş, hasta ve hasta yakınları ile ihtiyaç sahipleri ile daima bir arada olmaya, onların ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tüm ilgi ve çabayı göstermeye devam edeceklerini ifade etti.
 
Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Adana İl Müftülüğünün koordinesinde düzenlenen “İyilikte Bir-İz” projesinde emeği geçen ve destek veren proje paydaşları kamu ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerine teşekkür etti.