30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI, VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA  DÜZENLENEN TÖRENLERLE KUTLANDI
 
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri sabah saatlerinde Vali Mahmut Demirtaş tarafından Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
 
Vali Mahmut Demirtaş, Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen törenin ardından Valilik makamında tebrikleri kabul etti.
 
Daha sonra Uğur Mumcu Meydanı'nda devam eden kutlamalarda Vali Mahmut Demirtaş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün askeri araca binerek törene katılanları selamlamalarıyla sürdü.
 
Kutlamalarda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Avrupa Birliği Bakanımız ve Başmüzakereci Sayın Ömer Çelik ile törene katılamayan Milletvekillerinin kutlama mesajları okundu.
 
6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığından Üsteğmen Halil Erkin Özcan’ın, günün anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla süren 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıldönümü kutlama töreni, öğrencilerin şiirler okuması ve vatandaşların coşkuyla alkışladığı resmi geçit töreniyle son buldu.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıldönümü kapsamında düzenlenen kutlamalara, Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, yerel yöneticiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda ve dernek başkanları, askeri ve mülki erkân ile vatandaşlar katıldı.