"30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI"NIN 96.YILDÖNÜMÜ, VALİ DEMİRTAŞ'IN DA KATILDIĞI COŞKULU TÖRENLERLE KUTLANDI
 
 
 
"30 Ağustos Zafer Bayramı"nın 96. yıldönümü kutlama etkinlikleri sabah saatlerinde Vali Mahmut Demirtaş tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.
 
Vali Mahmut Demirtaş, askeri ve mülki erkan ile vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen  Atatürk Anıtı önündeki çelenk bırakma ve saygı duruşu merasiminin ardından, Valilik Makamı'nda, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü  ile birlikte tebrikleri kabul etti.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96.yıldönümü kutlamaları, daha sonra Uğur Mumcu Meydanı'nda devam etti. Buradaki törene, Vali Mahmut Demirtaş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci,  Abdullah Doğru, Ayhan Barut, Orhan Sümer ve Müzeyyen Şevkin, yerel yöneticiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda ve dernek başkanları, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.
 
Vali Mahmut Demirtaş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün askeri araca binerek törene katılanları selamlamalarıyla başlayan kutlama etkinlikleri, bando eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla sürdü.
 
CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN KUTLAMA MESAJI OKUNDU
 
İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasından sonra Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu. Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi; “Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum. Bizlere bu zaferi armağan eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ordumuzun tüm mensuplarını rahmetle, tazimle, şükranla yad ediyor; şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
 
Ağustos ayındaki zaferler zincirimizin bu son halkası, Türk Milletinin istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Malazgirt’le başlayan Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemizin asla bitmeyeceğini, en zor dönemimizde, 7 düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile ilan etmiştik. 30 Ağustos Zaferi, bu kararlılığımızın yeni bir şahlanışa dönüşmesinin adıdır. Türk Milleti, 15 Temmuz’da, emperyalist heveslere karşı istiklalini ve istikbalini koruma hususundaki azmini bir kez daha dünyaya göstermiştir.
 
Tarihimizin her döneminde olduğu gibi bugün de, kendimizle birlikte umudunu bize bağlamış tüm mazlumlar ve mağdurlar için mücadele ediyoruz. Bu yüce gönüllülük ülkemizin zaafı değil, tam tersine en büyük güç kaynağıdır. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir. Diğer zaferlerimiz gibi, 30 Ağustos da bize, şartlar ne kadar zor olursa olsun başarıya ulaşma konusunda önümüzde daima açık bir yol bulunduğuna işaret etmektedir. Geçtiğimiz 16 yılda ülkemizin kat ettiği mesafe, bize bunun mümkün olduğunu göstermiştir. Bugün de yeni zaferlerin, yeni başarıların eşiğinde bulunduğumuza inanıyorum. Türkiye’ye ve Türk Milletine güvenenlerle birlikte mutlaka bu mücadeleyi de kazanacağız. Bu vesileyle bir kez daha, şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”
 
GURUR VE COŞKU DOLU ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
 
Hava Savunma Yüzbaşı Çağlar Arıkan Özkök'ün, günün anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla süren 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümü kutlama töreni, öğrencilerin şiirler okuması, halk oyunları gösterileri ve vatandaşların coşkuyla alkışladığı resmi geçit töreniyle son buldu.